Kommenteeri

Lase meistril küttesüsteem enne uue eluaseme ostmist üle vaadata!

Järjest rohkem pöörduvad OÜ Potipoisi poole murelikud inimesed, kes on just soetanud endale uue eluaseme, aga pärast sissekolimist  avastanud, et küttekeha, mis eelmise omaniku sõnul on täiesti töökorras, ei tööta kas üldse või siis nii, et elamine sellest soojemaks küll ei lähe.

Kui meie meister kohale läheb, on ta sageli avastanud põnevaid, seadusega  rohkem või vähem vastuolus olevaid lahendusi. Küll on ahju pähe hoopis kamin müüdud või on eelmine elanik küttekeha korterisse paigaladanud omavoliliselt ja oma teadmiste kohaselt ning lähemal uurimisel selgub, et ühtegi dokumenti ei ole. Enamgi veel – küttekeha lõõr on ühendatud näiteks ülemise korruse naabri  ventilatsioonilõõri. Sellistel juhtudel ei ole pääsu põhjalikematest ümberehitustest. Ja need tööd maksavad raha. Raha, mida eelmise omaniku käest on nüüd juba üsna keeruline tagasi saada.

Järgmine reaktsioon paljudel värsketel kinnisvara omanikel on soov pöörduda kohtusse, et eelmine omanik parandustööd ikkagi kinni maksaks. Selleks tellitakse OÜ Potipoisis pottsepa ja korstnapühkija käest ekspertarvamus.  Selles tuuakse täpselt välja küttesüsteemi hetkeolukord, puudujäägid ning tegevused puudujääkide likvideerimiseks. Ekspertarvamuse koostamine toimub aga tunnitöö alusel ning seega ei ole see just väike rahaline väljaminek.  Ja kas lõpuks kohtutee üldse jalge alla võetakse, on juba iseküsimus.

OÜ Potipoisi meeskonna soovitus kõikidele, kes plaanivad endale uut eluaset soetada, on järgmine:  kui te olete kinnisvara välja valinud ja ostuotsuse teinud, siis leidke see aeg ja see 150 eurot, et koos meistriga vaadata üle ka tulevase kodu küttesüsteemide tegelik olukord. 150 eurot on väike summa, mis võib aidata hiljem kokku hoida tuhandeid eurosid. Koos saab kohapeal vaadata üle, kas kütteseadmetel on olemas dokumentatsioon ning kas seadmed on paigaldatud vastavalt tarnijapoolsetele ettekirjutustele. Kindlaks saab teha, kas ahjus,pliidis ja kaminas on ikka olemas tõmme ja millal viimati tegelikult korstnapühkija kohal käis. Tihitpeale on inimesed eksinud ohutuskujadega , kui on oma kodusse saunakerise paigaldanud. Keegi ei taha ju elada kodus, kus valede torude kasutamise tõttu heljub ruumides gaasilõhn. Rääkimata sellest, et selline olukord võib lausa plahvatusohtlikuks osutuda. Kõik vead ei ole alati nii suured ja on lihtsalt likvideeritavad, kuid  isegi väikesest apsakast on parem teada varem kui liiga hilja. Eriti kui tegemist on majaga, mis alles vajab ametnike poolt vastuvõtmist ja elamiskõlbulikuks kuulutamist.

Meie meistrid saavad teid aidata klassikaliste küttesüsteemide puhul nagu ahjud, pliidid, kaminad. Samuti jäävad meie kompetentsi erinevad katlad ning sellest aastast alates on OÜ Potipoisil ka gaasiseadmete järelvaataja luba.

Seega uut kodu muretsedes veenduge  100% ka selle kütteseadmete ohutuses ja töökindluses.


Lisa kommentaar

Email again:
http://potipoiss.ee/sitemap_location.xml